Edukacija djece u području zaštite i spašavanja te opasnosti od mina
Autor: Damir Jukić, 27. 9. 2019.

U srijedu, 25. rujna 2019., naši su učenici razredne nastave imali priliku upoznati se s raznolikim djelovanjem civilne zaštite. Tijekom zanimljivog predavanja predavači su ih upoznali s jedinstvenim europskim brojem za hitne službe 112 te zanimanjima koja čine civilnu zaštitu: policajci, vatrogasci, zaposlenici hitne pomoći, zaposlenici Hrvatske gorske službe spašavanja. Čuli su koja je uloga svakog od njih te što mogu napraviti u raznim opasnim situacijama (npr. požar, poplava, ako se nađu u teško pristupačnim područjima ili u minskosumnjivom području, kada se smiju rabiti pirotehnička sredstva itd.). Na kraju su imali priliku vidjeti vatrogasno vozilo i upoznati se s njegovim mogućnostima. Kao poklon učenici su dobili edukativnu bojanku. Slike možete pogledati u fotogaleriji.