Radionica "Živim život bez nasilja"
Autor: Damir Jukić, 11. 10. 2019.

Danas, 11. listopada 2019., za učenike 5. razreda održana je radionica "Živim život bez nasilja". Radionicu su održali policijski službenik Odjela za prevenciju MUP-a Marko Marić i predstavnica Područnog ureda civilne zaštite Zora Dragun Šmital. Policijski službenik upoznao je učenike s pojmom nasilja, vršnjačkog nasilja, gdje se ono može događati, koji su uzroci te kome se mogu obratiti za pomoć. Posebno je istaknuo da svaki oblik nasilja prijave odrasloj osobi (roditeljima, učiteljima), a mogu nazvati i policiju na 192. Predstavnica PU civilne zaštite Osijek upoznala je učenike s brojem 112 na koji učenici mogu u bilo koje doba dana i noć prijaviti nasilje i zatražiti pomoć. Nakon radionice uslijedila su pitanja učenika te su učenici ispunili i evaluacijski upitnik.

Slike s radionice možete pogledati ovdje.