#CodeWeek2019
Autor: Mirela Korajac, 17. 10. 2019.

Europski tjedan kodiranja ove godine  obilježava se od 5. do 20. listopada. Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa kojom se slavi kreativnost, rješavanje problema i suradnja kroz programiranje i ostale tehnološke aktivnosti. Ideja je učiniti programiranje vidljivijim, pokazati mladima, odraslima i starijima kako programiranjem realizirati ideje, demistificirati te vještine i okupiti motivirane osobe kako bi učile.

U našoj školi obilježili smo EU Code Week na način da su učenici na zabavan način upoznali osnove programiranja u Scratchu te su izradili svoju prvu igricu.

Učenje programiranja pomaže nam da shvatimo svijet oko sebe koji se brzo mijenja, proširimo svoje razumijevanje o tome kako funkcionira tehnologija te da razvijemo vještine i sposobnosti kako bismo istraživali nove ideje i bili inovativni.