OBAVIJEST SVIM RODITELJIMA DJECE PREDŠKOLSKE DOBI - PREDUPIS
Autor: Damir Jukić, 31. 1. 2020.

Prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Pravilniku o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu Stručnog povjerenstva u obvezi smo izvršiti pripremne radnje za upis djece u prvi razred osnovne škole.

Stoga vas obavještavamo da će se od

3. 2. do 17. 2.2020.

od 8.00 do 13.00 sati

u OŠ Gorjani (u tajništvu)

OBAVITI

predupis djece koja će biti obveznici polaska u prvi razred školske godine 2020./2021.

To su djeca rođena u razdoblju od 1. 4. 2013. do 31. 3. 2014. godine i djeca kojoj je prošle godine odgođen upis u prvi razred osnovne škole.

NAPOMENA: - na predupis ponijeti OIB djeteta

- na predupis ne trebate dovoditi dijete

Za dijete rođeno poslije 31. 3. 2014., a koje će do kraja 2020. godine navršiti šest godina, roditelj može najkasnije do 31. ožujka 2020. podnijeti Upravnom odjelu za obrazovanje Osječko-baranjske županije zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred. Obrazac možete dobiti u tajništvu škole ili na stranici www.obz.hr.

Roditelji koji žele odgoditi upis djeteta u osnovnu školu za jednu školsku godinu iz opravdanih razloga moraju prijaviti dijete za pregled i nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta Stručno povjerenstvo škole može predložiti odgodu upisa u prvi razred Upravnom odjelu za obrazovanje Osječko-baranjske županije.

Ova se obavijest odnosi i na roditelje u Tomašancima.

Stručni suradnik pedagog:

Domagoj Kostanjevac, mag.