Natjecanje iz robotike
Autor: Mirela Korajac, 20. 2. 2020.

19.2.2020. u Đakovu je održano 3. kolo Croatian Makers lige.

Natjecanje je podijeljeno u dvije kategorije: 1.-5. i 6.- 8. razred osnovne škole. Croatian Makers liga je dio projekta Croatian Makers koji je 2014. godine pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM). Cilj Lige je omogućiti široko uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom uzrastu.

Naša škola predstavila se s mlađom i starijom dobnom skupinom. U mlađoj dobnoj skupini natjecali su se Leon Mikić, Marko Lovričić, Lucija Stažić i Iva Đapić te su osvojili sjajno drugo mjesto. U starijoj dobnoj skupini natjecali su se Klaudia Birtić, Nela Jukić, Josip Antunović i Petar Tomić. Osvojili su treće mjesto.

Čestitam svim robotičarima!