Obilježavanje europskog dana jezika
Autor: Damir Jukić, 25. 9. 2020.

Povodom Europskog dana jezika 26. rujna čiji je ovogodišnji moto Otkrij svijet kroz jezike, održana je radionica koju su provele pedagoginje i knjižničarka s osmim razredom. Cilj radionice je bio osvijestiti važnost učenja jezika te promicanje bogate jezične i kulturne raznolikosti Europe. U uvodnom dijelu radionice učenici su povezivali zastave i pozdrave odabranih zemalja, a nakon toga im je predstavljena aplikacija Duolingo za samostalno učenje jezika. Učenici su sudjelovali u kvizu prepoznavanja jezika, najuspješniji učenik je bio nagrađen simboličnom nagradom, a ostali su dobili utješnu nagradu. Na kraju radionice svaki je učenik napisao svoje ime na ćirilici i poruku o važnosti učenja jezika na glagoljici te objasnio značenje odabrane poslovice o jeziku. Učenici su izrazili zadovoljstvo održanim aktivnostima.

Kako nam je bilo, pogledajte u galeriji.