Dabar 2020.

Autor: Mirela Korajac, 13. 11. 2020.

Petu godinu za redom i naša škola sudjelovala je u Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar.

Natjecanju su pristupili svi učenici od petog do osmog razreda od 9. do 13. studenog.

Dabar je međunarodno natjecanje koje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima osnovnih i srednjih škola, njihovim učiteljima i u široj javnosti. Zadaci su osmišljeni tako da potiču logičko razmišljanje, primjenu temeljnih informatičkih koncepata  te  razvoj različitih strategija rješavanja.

Organizator   natjecanja za  Hrvatsku  su  udruga  "Suradnici  u  učenju“, Hrvatski   savez informatičara i Visoko učilišta Algebra uz podršku CARNET-a.

Ukupno: 204199
CMS za škole logo
Osnovna škola Gorjani / Bolokan 20, HR-31422 Gorjani / os-gorjani.skole.hr / osgorjani@os-gorjani.skole.hr