Ukupno: 191440

Projekt Žene u crvenom
Autor: Mirela Korajac, 5. 2. 2021.

Zbog uočene povećane incidencije kardiovaskularnih bolesti s ozbiljnim posljedicama kod žena, u svijetu je pokrenuta inicijativa naziva „Wear Red Day“. Prvog petka u veljači, ljudi diljem svijeta sudjeluju u različitim događanjima sa svrhom senzibilizacije društva o ovom javnozdravstvenom problemu. Podržati inicijativu o podizanju svijesti o rizicima za incidente kao što su moždani ili srčani udar od vitalnog je značaja za zdravlje ljudi. Učenici i učitelji OŠ Gorjani podržali su ovu akciju te su danas odijenuli crveno.

Javnozdravstvena akcija „Dan crvenih haljina“ je započela u Americi 2002. godine kako bi se podigla svijest žena o važnosti prevencije moždanog i srčanog udara. Simbol edukativno zdravstvene akcije je crvena haljina a dan se obilježava prvog petka u veljači.