Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Autor: Tihana Pavić Varga, 17. 9. 2021.

Ovogodišnja manifestacija Mjesec hrvatske knjige održava se u okviru Godine čitanja, koja je proglašena na prijedlog Ministarstva kulture i medija s ciljem dodatne promocije knjige i čitanja. U fokusu ovogodišnje manifestacije su hrvatski autori odnosno hrvatska knjiga, pa tema glasi Hrvatski autori u Godini čitanja, a moto Ajmo hrvati se s knjigom!
Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2021. kao jedan od središnjih programa manifestacije nosi naziv Šest autora traži čitatelja.

Naša škola se ove godine prvi puta uključila u Nacionalni kviz za poticanje čitanja. Kviz predstavlja tri knjige različitih žanrova koje će obogatiti dječje znanje, predstaviti tri hrvatska pisca i tri hrvatska ilustratora, a djeca će uz online izvore informacija moći puno naučiti o knjigama, njihovim piscima i ilustratorima, temama, likovima.. Kviz su rješavali učenici 5., 6., i 8. razreda u srijedu 15.09. u informatičkoj učionici. Jedan pobjednik bit će izabran iz škole i ako epidemiološka situacija bude dopuštala uputit će se na završnu svečanost u studenom u Zagreb gdje će biti izvučen glavni pobjednik. Svi koji još nisu, a žele ispuniti kviz mogu to učiniti do 22. listopada na poveznici http://www.mhk.hr/kviz/ .