Noć čitanja

Autor: Mirela Nedić, 26. 10. 2021.

Aktivnost je održana u petak 22. listopada, a planirana je  školskim Kurikulumom u cilju poticanja ljubavi prema pisanoj riječi te njegovanja prijateljstva među djecom.

U aktivnosti su sudjelovali učenici V. i VI. razreda. Učenici V. razreda čitali su djelo A. S. Puškina,  „Bajku o ribaru i ribici“. Razgovarali smo o neispunjenim željama i o tome kako smo i sami ponekad neskromni i neumjereni u svojim željama. Iako, nikad kao babetina iz priče. Interpretirali smo bajku i pogledali animaciju. Poželjeli smo i mi nešto od ribice, ali smo se trudili biti nesebični te zaželjeli za druge. Svoje prijatelje i obitelj.

Zašto je u vrtu Sebičnoga diva vladala Zima i Proljeće nije dolazilo, tko se krije u liku malenoga dječaka, zašto je prepuklo olovno srce Sretnoga kraljevića i mnoge druge tajne i istine otkrili su učenici VI. razreda koji su s učiteljicom Ivanom čitali priče O. Wildea.

Nakon čitanja uslijedio je zabavni dio, društvene igre, karaoke, potraga za skrivenim predmetom… Nešto smo i pojeli. Ne previše. Ostaje u razredu. Nakon što se učionica pretvorila u spavaonicu, gledali smo filmove: „Alisa u zemlji čudesa“ i „Moje pjesme, moji snovi“ i šuškali (čitaj: grickali…) do kasno u noć. Hvala svima koji su nas obišli - ravnatelju i našem domaru Zlatku. Pohvala djeci koja su sudjelovala u aktivnosti. Hvala Ivani, učiteljici matematike, koja sa mnom provodi ovu aktivnost!

P.S. Ponedjeljak. Osmijeh na licima i pitanje: „Kada ćemo ponoviti?“