Pobjednica školske razine Nacionalnog kviza za poticanje čitanja

Autor: Tihana Pavić Varga, 12. 11. 2021.

U ranijim vijestima smo pisali kako smo se ove godine prvi puta uključili u Nacionalni kviz za poticanje čitanja. Kviz predstavlja tri knjige različitih žanrova koje će obogatiti dječje znanje, predstaviti tri hrvatska pisca i tri hrvatska ilustratora, a djeca će uz online izvore informacija moći puno naučiti o knjigama, njihovim piscima i ilustratorima, temama, likovima.

Od desetak učenika koji su rješavali kviz najbolja je bila Marija Milković iz 8.razreda. Marija ulazi u izvlačenje glavne nagrade koje se održava 15.11. u Zagrebu, no s obzirom na epidemiološke prilike mi ćemo ga popratiti virtualno putem YouTube kanala Knjižnica grada Zagreba. Mariji  još jednom čestitamo i želimo puno sreće!

Popis pobjednika na školskim razinama možete vidjeti na linku https://www.mhk.hr/kviz/upl/2021/NAC_KVIZ_POB_HRVat_2021.pdf