Dabar 2021.

Autor: Mirela Korajac, 22. 11. 2021.

Petu godinu za redom naša škola sudjelovala je u Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar.

Natjecanju su pristupili svi učenici drugog, petog, šestog, sedmog i osmog razreda.

Dabar promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Sudjelovanjem želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji informatiku čine uzbudljivom. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Natjecanje se organizira u 5 kategorija:

MikroDabar za učenike 1. i 2. razreda OŠ,

MiliDabar za učenike 3. i 4. razreda OŠ,

KiloDabar za učenike 5. i 6 razreda OŠ,

MegaDabar za učenike 7. i 8. razreda i

GigaDabar za učenike svih razreda srednje škole.

Neovisno o kategoriji, učenici rješavaju 12 izazovnih zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta.

Organizator   natjecanja za  Hrvatsku  su  udruga  "Suradnici  u  učenju“, Hrvatski   savez informatičara i Visoko učilišta Algebra uz podršku CARNET-a.