SAJAM OBRAZOVANJA

Autor: Damir Jukić, 7. 5. 2024.

Osječko-baranjska županija po prvi puta ove godine organizira manifestaciju "Sajam obrazovanja“ na kojoj će se učenicima osmih razreda predstaviti sve srednje škole i učenički domovi na području Osječko-baranjske županije.

Cilj je manifestacije predstavljanje svih srednjih škola i učeničkih domova Osječko-baranjske županije putem informativnih štandova te pružanje svih relevantnih informacija o nastavnim programima i upisima u izravnom kontaktu s učenicima, roditeljima i ostalom zainteresiranom javnošću. Uz škole i učeničke domove predstavit će se i druge važne institucije poput Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore i Zavoda za zapošljavanje s važnim informacijama iz gospodarstva te potrebama hrvatskog gospodarstva i obrtništva u odnosu na obrazovanje, znanja i zanimanja za kojima postoji potreba na tržištu rada. Osim navedenih učenicima će se predstaviti i institucije kao što su Policijska akademija „Prvi hrvatski redarstvenik“, Državna vatrogasna škola, Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, Osječko-baranjska županija te udruge mladih i Županijski savjet mladih.

Manifestacija "Sajam obrazovanja“ održat će se u petak, 17. svibnja 2024. godine, od 9:00 do 12:00 sati u prostoru Gospodarskog centra u Osijeku, Gospodarska zona 10.

Svečano otvaranje predviđeno je u 10,00 sati.