5. listopada - Sjetski dan učitelja
Autor: Damir Jukić, 5. 10. 2020.

Svim učiteljima i stručnim suradnicima želim sretan SVJETSKI DAN UČITELJA!!!

1994. godine UNESCO je utemeljio SVJETSKI DAN UČITELJA koji se obilježava 5. listopada u zemljama diljem svijeta. Tome je prethodilo donošenje Preporuke o statusu učitelja 1966. godine kao prijedlog Generalne konferencije UNESCO-a.

Učitelji su oni koji nas usmjeravaju, ističu naše kvalitete i sposobnosti, prepoznaju sva dobra skrivena u nama! Oni su nam prijatelji, poticatelji naših ideja, oni koji nas pripremaju za sve sfere života.

Zato je ovaj dan prilika da svim učiteljima zahvalimo za njihov trud, ljubav i entuzijazan koji svakodnevno pokušavaju utkati u svoj plemeniti posao vrijedan divljenja, razumijevanja i poštovanja.