Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Gabrijela Jukić, 30. 11. 2016.

Povodom obilježavanja mjeseca borbe protiv ovisnosti, pedagoginja je s učenicima sedmih i osmih razreda odradila pedagoške radionice na teme „Kako se oduprijeti lošim nagovorima – Kako donijeti odluku“ i „Kako reći ne sredstvima ovisnosti“, a učiteljica biologije je upoznala učenike s nikotizmom, alkoholizmom i narkomanijom.

Učenici su na pedagoškim radionicama osvijestili što sve utječe na donošenje odluka, kako donijeti odluku koja neće loše utjecati na njih te koje su to sve posljedice negativnog utjecaja društva i niskog samopoštovanja koji mogu dovesti do različitih ovisnosti.

Učenici sedmog razreda su s učiteljicom biologije više govorili o nikotizmu, alkoholizmu i narkomaniji te kakve posljedice ono ostavlja na tijelo čovjeka.