Mjesec hrvatskog jezika
Autor: Mirela Nedić, 17. 3. 2017.

U našoj smo školi različitim aktivnostima obilježili Mjesec hrvatskoga jezika, koji počinje 21. veljače, na Međunarodni dan materinskoga jezika, a traje do 17. ožujka, dana objave Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnog jezika iz 1967. godine.

Na satima hrvatskoga jezika učenici VII. i VIII. razreda proučavali su povijest jezika. Istraživali su u skupinama: Povijest hrvatskoga jezika od početaka pismenosti do danas, Povijest rukopisne latinice, Od slikovnoga pisma do prometnih znakova, Rukopisi i potpisi hrvatskih književnika. Rezultate svoga rada predstavili su plakatima i prezentacijama.

Održana je i radionica za zainteresirane učenike koji su oslikavali svoje inicijale ili imena. Radionici su prisustvovale  uč. hrvatskoga jezika, informatike i likovne kulture. Ovim smo aktivnostima nastojali istaknuti važnost očuvanja materinskoga jezika i upoznati učenike s bogatom jezičnom poviješću.

Hrvatski jezik voli se znanjem!