Večer čitanja

Autor: Maja Greganović, 15. 11. 2018.

U ponedjeljak 12. studenoga u našoj je školi održana aktivnost „Večer čitanja“ planirana Školskim kurikulumom, za učenike V. i VI. razreda.

S učenicima petoga razreda čitali smo „Bajku o ribaru i ribici“ ruskoga književnika A. S. Puškina, bajku koja nas uči skromnosti i poštenju jer, kao i u svakoj bajci, na kraju pobjeđuje dobro i starica je kažnjena zbog svoje pohlepe.

S učenicima šestoga razreda čitali smo pripovijest engleskoga književnika O. Wildea „Sretni kraljević“, bajku o ljubavi, požrtvovnosti, suosjećanju prema ljudskoj bijedi i siromaštvu. Zašto je prepuklo srce Sretnoga kraljevića i mnoge druge odgovore, kao i važne i mudre istine, otkrivali smo čitajući, shvativši prave ljudske vrijednosti – odanost, prijateljstvo i dobrota srca.

Nakon čitanja uslijedila je obrada, stvaralački zadaci, dramatizacija teksta, a potom zabavni dio večeri – društvene igre, potraga za skrivenim predmetom, igra žmire…Jelo se, grickalo, o da! Pogledali smo i animirani film „Bajku o ribaru i ribici“.

Aktivnost je trajala od 17.30 do 22.30 sati. Vodile su je učiteljice Mirela i Ivana. Ponovit ćemo!

Fotografije pogledajte u fotogaleriji.                                                                                                                                       Mirela Nedić