Tulum s(l)ova

Autor: Tihana Pavić Varga, 28. 11. 2018.

U petak 23.11 u našoj školi prvi je puta održan Tulum s(l)ova. To je projekt koji okuplja 7. i 8. razrede osnovnih škola na večernjem čitanju omiljenih knjiga. Promovira čitanje iz užitka, korisno provođenje vremena i razvijanje dječje mašte i kreativnosti. Zbog malog broja učenika mi smo uključili sve zainteresirane učenike od 5.-8. Pedagoginja Maja Greganović i knjižničarka Tihana Pavić Varga bile su organizatorice ove zabavne večeri. Nakon okupljanja u 20h, čitali smo ulomke naših omiljenih knjiga i pričali o njima. Zašto ih volimo, zašto su nam zanimljive, zbog čega bi ih predložili drugima. Zatim je uslijedila okrjepa-pizza, a potom smo se uputili u potragu za blagom pomoću QR kodova. U hodniku škole bili su sakriveni QR kodovi koji su nakon skeniranja otvorili razna zanimljiva pitanja iz književnosti, iz lektira, poznavanju pisaca i njihovih djela te poznavanju knjižnice. Potom je uslijedilo slobodno vrijeme koje su učenici proveli u igranju skrivača. Posljednja aktivnost večeri bilo je gledanje prikladnog filma Srce od tinte, a nakon toga je uslijedio spavanac. Razišli smo se u subotu oko 7.30, malo umorni, ali ispunjeni i sretni.

Zavirite u fotogaleriju!