22. OŽUJKA- SVJETSKI DAN VODA

Autor: Maja Greganović, 21. 3. 2019.

Svjetski dan voda obilježava se svake godine 22. ožujka. Na taj dan ukazujemo koliko je važna kvaliteta vode koju pijemo i koristimo u svakodnevnom životu.  Danas 2,1 milijarda ljudi živi bez sigurne pitke vode što utječe na njihovo zdravlje, obrazovanje i život.

Učenici 5., 6., 7. i 8. razreda s nastavnicama kemije Antoniom Barišić- Jaman i biologije Anom Milić obilježili su Dan voda kroz radionice. Na radionicama učenici su samostalno ispitivali svojstva vode, izrađivali prirodni filtrator vode te ispitivali kako onečišćenje vode utječe na postojeća svojstva vode. Učenici su poslali snažnu poruku o onečišćenju voda različitim vrstama otpada ukazujući na mjesece, ali i godine potrebne za njihovu razgradnju u vodi.

Kako nam je bilo na radionicama možete pogledati u našoj fotogaleriji.