KALENDAR
« Travanj 2020 »

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Mirela Nedić, 18. 10. 2019.

I ove smo godine u školi proslavili Dane kruha i zahvalili za plodove zemlje aktivnošću „Kruha i igara“. Opet je po hodnicima i  učionicama zamirisao neodoljivi miris kruha. A tko može odoljeti mirisu svježeg kruha, ukusnom slancu, toploj kifli ili slatkoj krafni. Kruh je život, daje nam snagu i zato ga trebamo sa zahvalnošću primati, prinositi ustima i dijeliti s onima koji ga, nažalost, nemaju dovoljno.

U programu su nastupili učenici naše škole recitacijom, glumom i pjesmom. Naučili smo kako je kruh, premda svakodnevan, tako rječit. Ljudi prečesto ne primjećuju i zanemaruju simboliku kruha. Kruh nas uči o potrebi zajedništva, o tome kako treba voljeti i biti voljen. I kako svatko od nas treba drugoga. I ako dijelimo, nikada nismo sami.

U zabavnom dijelu odigrali smo nekoliko starih dječjih igara: Trčanje s jabukama, Tačke naglavačke,Tko prvi njegov kolač, Kukuruz s ramena i Ples sa stolicama. Bilo je drugačije, zabavno i učenicima i učiteljima.

Nakon toga, umorni, ali nasmiješeni, blagovali smo grah.