KALENDAR
« Lipanj 2020 »

Prevencija nasilja među djecom i mladima
Autor: Damir Jukić, 25. 10. 2019.

Dana 25. listopada učenici naše škole sudjelovali su u radionici pod nazivom ''Prevencija nasilja među djecom i mladima''. Radionicu je vodio gospodin Robert Škorvaga iz PU Osječko-baranjske, a sudjelovali su učenici 3. i 4. razreda matične i područne škole. Kroz radionicu naučili su razlike između obiteljskog, vršnjačkog, elektroničkog nasilja (cyberbullying) i nasilja u vezama mladih, ali i razliku između fizičkog i verbalnog zlostavljanja.  Također su naučili da je nasilje oblik agresivnog ponašanja koje može biti izvršeno prema osobama ili stvarima (uništavanje imovine, javnih površina, dječjih igrališta i sl.), dok je zlostavljanje isključivo vezano uz nasilje prema drugim osobama. Upoznali su se s pojmom elektroničkog nasilja (poznatog i kao cyberbullying) te s načinima kako postupiti i kako se zaštititi ukoliko primijete takav oblik nasilja. Naučili su i više o seksualnom zlostavljanju (koje dijelove tijela nitko ne bi smio dodirivati, koje dijelove tijela samo neke osobe smiju dodirivati, za koje je dijelove tijela u redu da ih drugi dodiruju). Fotografije s radionice možete pogledati u našoj galeriji.

Marko Spajić, razrednik 3. razreda