Projekt "See me- I don't see you, you see me"

Autor: Danijela Mađarac, 13. 11. 2020.

Na početku školske godine 2020./2021., Osnovna škola Gorjani pridružila se eTwinning projektu „SEE ME- I DON'T SEE YOU, YOU SEE ME“ koji je pokrenuo centar za slijepe i slabovidne osobe „Louis Braille centar za slijepu i slabovidnu djecu i mladež u Bydgoszcz", Poljska. U projektu su sudjelovale škole iz Hrvatske, Njemačke, Poljske, Portugala, Srbije i Turske. Na početku projekta predstavili smo našu školu i selo na portalu. Centar „Louis Braille“ je objavio video o njihovom centru i učenicima, koji su  pogledali naši učenici i nakon kojega smo razgovarali o slijepim i slabovidnim osobama i njihovom funkcioniranju. Naši su učenici napisali pitanja njihovim učenicima, a nakon toga su im oni odgovorili. Učenici su na kraju izradili čestitke povodom Dana bijelog štapa, koji se obilježava 15.10., a  čestitke smo  fotografirali i objavili na Twinspace-u. Učenici su bili zadovoljni aktivnostima, a i doznali su nešto novo. Projekt završava 30.11.2020. godine.

Danijela Mađarac, pedagoginja