Ukupno: 193398
KALENDAR
« Travanj 2021 »

Projekt "Srdačno, hrana"
Autor: Danijela Mađarac, 10. 12. 2020.

Osnovna škola Gorjani u suradnji s Centrom za edukaciju i informiranje potrošača provodi aktivnosti u sklopu projekta „Srdačno, hrana“. Projektom se željelo ukazati na problem pretjeranog stvaranja prehrambenog otpada u svijetu. Ljudi ponekad kupe previše hrane, naruče previše ili skuhaju i upravo se tako stvara otpad. U sklopu tog projekta provedena je radionica s učenicima 3. razreda. Na radionici im je ukazano na problem bacanja hrane, prejedanja, manjka hrane u svijetu i zdrave prehrane. Učenici su trebali dati kako ideje kako smanjiti bacanje hrane te kako bi oni preradili staru hranu. Na kraju su imali zadatak napraviti plakate u kojima pozivaju svoje mještane Gorjana da ne bacaju hranu. Također, u školu su stigle i instalacije u obliku voća i povrća na kojima se nalazi QR kod koji vodi do kviza o stvaranju prehrambenog otpada. Učenicama su podijeljene i bilježnice svjesne prehrane u kojima se nalaze razni savjeti, a u koje i oni mogu zapisati svoje ideje. Učenici su bili oduševljeni aktivnostima i podijeljenim materijalom.