Posjet Vukovaru

Autor: Ivan Rakonca, 21. 10. 2021.

20. listopada učenici 8. razreda naše škole posjetili su grad Vukovar u sklopu terenske nastave. Cilj ovoga tipa nastave je upoznavanje sa značenjem i važnošću Vukovara u stvaranju hrvatske države u novijoj hrvatskoj povijesti te senzibilizacija učenika za iskazivanje dužnog pijeteta prema žrtvi Vukovara. Učenici su sudjelovali u predavanjima, raznim projekcijama, te detaljno obišli sve memorijalne lokacije Vukovara; Ovčara, Memorijalni centar, Trpinjska cesta, Kukuruzni put, Muzej vučedolske kulture, dvorac Eltz, franjevački samostan i crkvu sv. Filipa i Jakova. Kulminacija cijele nastave bio je posjet obnovljenom vukovarskom vodotornju; uspon panoramskim dizalom i detaljan obilazak. Dalo se primijetiti da naši učenici ne kriju zadovoljstvo ovim oblikom nastave, jer je ponašanje i općenito držanje bilo na najprimjerenijoj razini.