Dani kruha

Autor: Petar Vinković, 27. 10. 2011.

Dane kruha naša je škola obilježila kulinarskim natjecanjem u sklopu projekta kojeg provodi, pod nazivom:   „ Europska unija “.

Natjecali su se svi razredi od prvog do osmog, podijeljeni u dvije kategorije. Prva kategorija RAZREDNA nastava, druga kategorija PREDMETNA nastava.  Svaki je razred imao za zadatak izabrati državu koju će predstavljati i o toj državi smisliti jelovnik. Pobjedu na natjecanju u kategoriji PREDMETNA nastava, svojim fenomenalno osmišljenim jelovnikom, osvojio je šesti razred koji je predstavljao Francusku. Nagradu im je bila jedan dan bez odgovaranja. Drugo mjesto osvojio je peti razred koji su predstavljali Grčku. Nagrada za peti razred bio je jedan dan bez zadaće. Na trećem mjestu našli su se sedmaši svojim predstavljanjem Njemačke. Naši Njemci osvojili su jedan dan obrađivanja tema po izboru. Na četvrtom mjestu su naši osmaši, koji su napravili dobra austrijska jela, ali nisu baš bili gostoljubivi ugostitelji. Osmaši su ostali bez nagrade. U nižim razredima ( RAZREDNA nastava ) pobijedio je četvrti razred koji je zastupao Italiju. Dan je svim učenicima prošao brzo i zanimljivo te smo suglasni  u jednom, da bi takvih dana trebalo biti više!

Kako je to sve izgledalo možete pogledati u foto galeriji ili samo kliknite ovdje