Putovanje u Vukovar!

Autor: Bruno Čengić, 22. 5. 2012.

Učenici 8. razreda naše škole,  18.05.2012. posjetili su Vukovar. Posjetili smo: bolnicu, Ovčaru, Memorijalni dom "Ovčara", Memorijalno groblje branitelja, obalu i "Groblje tenkova".

Voljeli bi da ima više takvih terenskih nastava.

Terenska nastava u Vukovaru

I ove godine, dana 18. svibnja 2012. organizirana je terenska nastava u Vukovaru za učenike 8. razreda naše škole sa ciljem upoznavanja autentičnih mjesta i osoba vezano za temu Domovinskog rata, a posebice događaja u Vukovaru.

Nastavi je prisustvovalo 23 učenika i 2 nastavnika iz Oš Gorjani i 31 učenik i 2 nastavnika iz Oš Drenje, ukupno 56 učenika i 4 nastavnika.

Prijevoz je organiziran autobusom, a polazak je organiziran iz Oš Drenja preko Gorjana, Osijeka do Vukovara s početkom u 8 sati ujutro.

Učenici su tijekom nastave obišli Vukovarsku bolnicu, Ovčaru, Memorijalo groblje žrtava iz Domovinskog rata, Memorijalni centar Domovinskog rata – vukovarsku vojarnu 204. brigade, centar grada, Križ na Dunavu, Borovo selo i Spomen - dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Učenici su tijekom nastave imali priliku slušati i razgovarati sa stručnim voditeljima i sudionicima  samih događaja. Tijekom posjeta vojarni, učenici su uručili djelatnicima i osoblju vojarne poklon koji su osmislili  i izradili  u suradnji sa nastavnicom kao uspomenu i simbol onoga što za njih predstavlja Vukovar i njegovi branitelji. Poklon će ostati trajno izložen u vojarni.

Tijekom obilaska vojarne učenici su imali priliku ručati  vojnički grah u restoranu unutar vojarne i tako iskusiti dio vojničkog života.

Povratak je bio planiran oko 17 sati.

Nakon povratka sa terenske nastave učenici su stečeno znanje mogli primjeniti tijekom nastave i na taj način bolje i lakše usvojiti nastavne sadržaje vezane za gradivo Domovinskog rata.