Terenska nastava - Dan učitelja !!!

Autor: Viktorija Čurila, Marija Sabo, 9. 10. 2012.

Kako bi naši učenici što više boravili u prirodi, proučavali je i divili se njenim ljepotama i ove godine organizirali smo terensku nastavu u gorjansku  šumu Sibik.
   Učenici 5. - 8. razreda išli su biciklima u pratnji učitelja, a učenike nižih razreda naše škole prevezli su roditelji automobilima. U šumu smo brzo stigli jer je nadomak sela. Kada smo napokon ušli u tu zelenu krasotu, osjetili smo svježi šumski zrak, baš onakav kakav se rijetko osjeća u našim malim selima ili velikim gradovima. Imali smo slobodno vrijeme za odmor i doručak. Nakon toga morali smo ponešto ponoviti i naučiti te su nam učitelji zadali zadatke. Svakako, svima je lakše rješavati zadatke na svježem zraku, u prirodi. Puno toga naučili smo i saznali o šumi u kratkom obilasku. Lovac, gospodin Gašo Ivanović, pričao nam je o tome kako se brine o životinjama te nam pokazao hranilišta i neka mjesta na koja životinje dolaze. Gljive, drveće i ostale šumske biljke ne bi opstale da se o njima netko ne brine. Shvatili smo da trebamo čuvati sav živi svijet u našim šumama i okoliš jer nemarno i nepromišljeno ponašanje prema prirodi utječe na zdravlje svih nas!

Bio je to prekrasan dan koji smo proveli boraveći na svježem zraku, uživajući u ljepotama šume i družeći se s prijateljima. Da je doista i bilo tako, možete se uvjeriti u foto galeriji !!!