Obilježavanje Dana neovisnosti

Autor: Ana Perić, Mislav Kelava, 7. 10. 2010.

Dan neovisnosti je godišnja proslava kojom se građani prisjećaju na dan kad je dotična država postala neovisna, bilo nakon formalnog odcjepljenja ili nakon vojne akcije. Većina država obilježava dan neovisnosti kao državni praznik.

U Hrvatskoj slavi se 8. listopada i neradni je dan, jer je toga dana 1991. godine Hrvatski sabor donio Odluku o raskidu državnopravnih sveza s ostalim republikama i pokrajinama SFRJ.

Dana 8. listopada u Hrvatskoj se obilježava praznik povodom naše neovisnosti. Povodom toga dana u školi smo odlučili napraviti svečanu priredbu.

Imali smo razne  prezentacije, pjesmice, tekstove… U priredbi su sudjelovali neki učenici naše škole i naši nastavnici. Tema tekstova je bila Domovinski rat i Hrvatska.

Učiteljica iz povijesti nam je rekla par riječi o Domovinskom ratu. Nakon njezinog govora dvoje učenika su nam izrecitirali pjesmu: Croatio iz duše te ljubim, Moj dom (SIlvije Strahimir Kranjčević) i teks to ljubavi prema domovini.