Položaj žena kroz Povijest - projekt

Autor: Emilija Prgomet, 5. 11. 2014.

Dana 5.studenog 2014.godine učenici 7. i 8. razreda pod vodstvom učiteljice povijesti Monike Barbare Bogdanić i učiteljice engleskog i njemačkog jezika Dunje Piperković realizirali su projekt pod nazivom Položaj žena kroz povijest. Učenici su u obliku predstave vjerno dočarali kako se uloga žene kao majke, supruge i pripadajućeg člana društvene zajednice drastično mijenjala kroz različita povijesna razdoblja. U predstavi smo tako mogli vidjeti da je žena bila “glava kuće” u kamenom dobu, da je spaljivana na lomači kao vještica u srednjem vijeku iliti mračnom dobu, da je uzvisivana do nebeskih prostranstava u renesansi da bi napokon dobila sva temeljna ljudska prava u 20.stoljeću: pravo glasa, pravo izlaska na izbore i glasanja na istima te pravo nošenja danas nezaobilaznog odjevnog predmeta hlača. Predstavu je popratila i zanimljiva glazbena podloga koja je dala humorističan i pomalo groteskan štih ovoj izvedbi. Publika je predstavu popratila s ovacijama, što je siguran znak želje za sličnim projektima u budućnosti.

Kako je to sve izgledalo pogledajte u foto galeriji, a priložena je i prezentacija ;)

Zene_kroz_povijest.ppt (4.58 MB)