KALENDAR
« Srpanj 2017 »

Dan sjećanja na Vukovar
Autor: Gabrijela Jukić, 17. 11. 2016.

Prošlo je 25 godina od najtužnijeg dana u povijesti grada Vukovara i cijele Hrvatske. Vukovar je u Domovinskom ratu dao najveću žrtvu nastanku slobodne Hrvatske. Danas se sjećamo tog tužnog dana i palimo svijeće za sve poginule.

U našoj školi su učenici sa svojim učiteljima i učiteljicama obilježili Dan sjećanja na Vukovar.

Nakon uvodne riječi učenice Patricije Bosi, učenici VIII. razreda izveli su recital "Priča o Vukovaru - gradu uništenih snova". Svoj doprinos  dali su i učenici VII. razreda koji su zajedno s učiteljicom povijesti pripremili prikaz "Sat o Vukovaru" te smo se prisjetili svih strahota koje je grad heroj pretrpio za vrijeme Domovinskog rata. Prisjetili smo se i Lavoslava Ružičke, prvog hrvatskog dobitnika Nobelove nagrade te Damira Martina veslača i oplimpijca iz Vukovara. Također su učenici V. razreda prezentirali "Vukovar kroz brojeve". Za kraj su zboraši zajedno s učiteljicom glazbene kulture izveli prekrasnu pjesmu "Iznad polja makova".

Panoe naše škole krase likovni radovi Vodotornja te plakati o veslaču Damiru Martinu, dobitniku Nobelove nagrade Lavoslavu Ružički koje su izradili učenici VII. razreda te plakat "Vukovar kroz brojeve" kojeg su izradili učenici V. razreda zajedno sa svojom razrednicom.

Paljenjem lampiona i molitvom odat ćemo počast svim vukovarskim i hrvatskim junacima koji su svoje živote položili iz ljubavi prema svojoj domovini.

Mirela Korajac

Fotogalerija - Dan sjećanja na Vukovar