Odrastanje

Šminkanje u školi

Autor: Emilija Prgomet, 30. 9. 2014.

Ako se voliš našminkati za školu, sigurno već i sama imaš neku svoju beauty  rutinu, a kao što već znaš, make up u ovom slučaju najbolje izgleda kada se    njime naglasi prirodan izgled.

Za početak, nikako nemoj zaboraviti pravilno njegovati svoje lice, pogotovo ako imaš problematičan ten. Ujutro i navečer očisti kožu te na lice nanesi hidratantnu kremu, koja je formulirana za tvoj tip kože.

Nakon njege, na lice možeš nanijeti toniranu kremu, koja će dodatno zaštititi kožu te ujednačiti ten. Prištiće i crvenila prekrij korektorom, koji ne smije biti presvijetle nijanse, već u boji tvojeg tena, a najpraktičniji su oni u sticku, koje lako možeš ponijeti sa sobom.

Zatim svojem licu dodaj malo boje, a to ćeš postići s rumenilom. Za prirodan izgled odaberi  ono breskvaste ili blijedo roze nijanse, što će tvojem tenu u trenu podariti zdravi sjaj.

Tada na red dolaze tvoje oči. Ako te čeka dugi školski dan, na kapke nanesi malo baze za sjenilo, kako bi ono bilo postojanije, a kada je riječ o boji, odaberi neutralnu nijansu, kao što su bež, roza, smeđa ili siva.

Ako želiš više naglasiti pogled, na kapak prvo nanesi bež sjenilo, a potom od polovice kapka prema vanjskom rubu nanesi smeđe. Dio do obrva možeš nijansirati s rozim ili sivim, kako bi otvorila pogled.

Nakon sjenila na red stiže maskara, a dovoljno će biti da ju naneseš u jednom sloju, i to samo na gornje trepavice, a možeš upotrijebiti i uvijač za trepavice, koji će ih lijepo razdvojiti i oblikovati.

Za kraj su nam ostale usne, koje također vole prirodne nijanse, pa se tako možeš odlučiti za bež nijansu ruža, koja će im podariti laganu boju. Dobar izbor je i sjajilo nježno roze boje ili balzam u boji, koji također ne zaboravi ponijeti sa sobom. yes

Izvor: http://www.teen385.com/moda/moj-stil/make-up-za-skolu