PROJEKTNI ZADATAK NOVINARA - Lektirna naslovnica

Autor: Maja Greganović, 11. 11. 2021. 12:52

Povodom Mjeseca hrvatske knjige novinari su imali zadatak od starih članaka iz novina ili časopisa izraditi lektirnu naslovnicu djela koje su već čitali, a na njih je ostavilo poseban dojam. Izrezivali su slova ili riječi i stvarali svoje naslove. Mogli su izrezivati i fotografije ili od fotografija stvarati fotomontaže. Cilj je ove aktivnosti potaknuti druge na čitanje. Iako trenutno nismo u mogućnosti to staviti na naš pano zidnih novina zbog nastave na daljinu, to nas nije spriječilo da provedemo ovu aktivnost i objavimo ju na stranici škole.

U prilogu vas čeka još zanimljivih radova.

U kuhinji s Tihanom

Autor: Maja Greganović, 22. 10. 2021. 09:20

1. Moje draže jelo su špageti bolonjeze.

2. Pet namirnica koje uvijek imam u kuhinji su: tijesto, meso, , luk, lovorov list i kruh.

3. Uzor u kuhanju mi je majka.

4. Najdraži kuhinjski alat/aparat mi je kuhača.

5. Najneobičnija hrana koju sam probala je pizza s inćunima.

6. Jelo koje najviše volim pripremati u školskoj kuhinji je gulaš.

7. Da nisam kuharica, bila bih trgovkinja.

8. Inspiraciju pronalazim u samoj sebi.

9. Dok kuham, volim misliti o jelu.

10. Najkreativnije jelo koje sam skuhala je zdravi sendvič.

Dragi naši učenici!

Prije dva mjeseca počela je nastava, a s njom i rad novinarske grupe. Škola je mjesto učenja, ali i druženja, zabave, pustolovine…Zato smo mi odlučili biti dio toga i  pružiti vam zanimljive teme iz raznih područja. Prve zidne novine su postavljene. Mi smo jako sretni i ponosni na svoj rad. Prostora za napredak ima, ali vjerujemo da ćemo uz vas biti bolji, kreativniji, maštovitiji te još aktivniji. Ovo nam je, zasigurno, velika motivacija. Pratite i internetsku stranicu škole jer ćemo i tamo objavljivati.

Čitajte naše radove!

Vaši novinari

Ovaj mjesec: 2060
CMS za škole logo