Dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Monika Pešo, 25. 10. 2016.

Učenici Područne škole Tomašanci sa svojim učiteljicama Monikom Pešo i Maricom Gregić obilježili su 20. listopada 2016. Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje posjetom pekarnici Kadić u Kuševcu

Taj dan integrirali su se sadržaji iz hrvatskog jezika, prirode, likovne kulture i sata razrednika. Cilj tematskog dana je bio upoznati tradicionalne običaje obilježavanja blagdana, naučiti način pravljenja i pečenja kruha te na taj način razvijati svijest o očuvanju hrvatske kulturne baštine. Prije odlaska u pekarnicu imali smo nastavu i kratku priredbu za roditelje. U pekarnici učenici su vidjeli stroj pomoću kojeg se mijesi kruh, stroj za rezanje tijesta i peći u kojima se peče kruh. Samostalno su mijesili i oblikovali tijesto, blagovali gotove proizvode i spoznali važnost posla pekara. Po povratku u školu zajednički smo ispričali monolog zrna pšenice prema nizu sličica koje su učenici izrezali i lijepili u svoje bilježnice.

Fotografije od navedenog dana možete pogledati u fotogaleriji.