Dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Monika Pešo, 25. 10. 2016.

Učenici Područne škole Tomašanci sa svojim učiteljicama Monikom Pešo i Maricom Gregić obilježili su 20. listopada 2016. Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje posjetom pekarnici Kadić u Kuševcu

Taj dan integrirali su se sadržaji iz hrvatskog jezika, prirode, likovne kulture i sata razrednika. Cilj tematskog dana je bio upoznati tradicionalne običaje obilježavanja blagdana, naučiti način pravljenja i pečenja kruha te na taj način razvijati svijest o očuvanju hrvatske kulturne baštine. Prije odlaska u pekarnicu imali smo nastavu i kratku priredbu za roditelje. U pekarnici učenici su vidjeli stroj pomoću kojeg se mijesi kruh, stroj za rezanje tijesta i peći u kojima se peče kruh. Samostalno su mijesili i oblikovali tijesto, blagovali gotove proizvode i spoznali važnost posla pekara. Po povratku u školu zajednički smo ispričali monolog zrna pšenice prema nizu sličica koje su učenici izrezali i lijepili u svoje bilježnice.

Fotografije od navedenog dana možete pogledati u fotogaleriji.

Maškare

4.3.2014. obilježili smo u našoj školi poklade/maškare.Kako nam je bilo i kako smo se zabavili provjerite sami u prezentaciji koju smo pripremmili za vas !!!

Zahvaljujem se svima koji su nam uljepšali dan :)

MASKARE 2014.pptx

Dan planeta Zemlje!

Dana 19.04.2012. u PŠ Tomašanci obilježio se dan planeta Zemlje!

U priloženoj prezentaciji možete vidjeti kako smo se zabavili!

Dani kruha 2011
DANI KRUHA.ppt

Dani kruha 2010

U PŠ Tomašanci održane su mnoge aktivnosti kojima su obilježeni Dani hrane i plodova zemlje.

U tjednu obilježavanja dana hrane učenici su uz pomoć učiteljica Marice Gregić i Monike Pešo različitim aktivnostima vrijedno pripremali završnu svečanost, koja se održala u petak 22. listopada.

Učenici su pisali prigodne pjesmice, crtali omiljenu hranu, izrađivali plakate i pripremali igrokaz "Važno zrno". Na sam dan oblikovali su razne pekarske proizvode od gotovog tijesta, a svoj su rad prezentirali roditeljima i gostima na završnoj priredbi.

Čitava svečanost završena je blagovanjem hrane i degustacijom ispečenih proizvoda. Ove godine smo dane kruha odradili u sklopu projekta : "DJECA POMAŽU DJECI "

Slike se nalaze u foto-galeriji