Ukupno: 132051

Princ otkriva Ameriku
Autor: Emilija Prgomet, 28. 11. 2013.

Mladi princ iz Zamunde dolazi u Ameriku u potrazi za nevjestom. Otkrijte kakve mu se sve zgode i nezgode događaju!

cheeky

Godina: 1988.

Žanr: komedija/drama

Glavni glumci: Eddie Murphy, Arsenio Hall, James Earl Jones

Mjesto radnje: Zamunda (izmišljena afrička država), Amerika

Radnja: Akeem je mladi princ Zamunde koji je odrastao u golemom bogatstvu i raskoši, te svi sve uvijek rade za njega – kupaju ga, odijevaju ga, pred put mu prostiru crveni tepih i ružine latice. Akeemu to nije uvijek baš po volji, želi osjetiti kakav je život običnom čovjeku. Kad su ga roditelji upoznali sa ženom koja je odmalena odgajana da mu bude žena, Akeem odluči otići negdje, u svijet, potražiti si sam ženu – neku koja će imati svoje mišljenje i osobnost i biti mu ravnopravna. Nasumce odabire Queens i odlazi tamo sa svojim prijateljem i slugom, Semmijem te se zapošljava kao siromašan čistać u zalogajnici. Zaljubljuje se u kćer vlasnika te zalogajnice (McCowell's), Lisu, te ju na kraju filma odvede u zamundu gdje se i vjenčaju.

Margareta Zeko