Alvin i vjeverice 2 (Alvin and the Chipmunks 2)
Autor: Emilija Prgomet, 28. 11. 2013.

Otkrijte što se događa u novom nastavku Alvina i njegove družbe!ž

laugh

Režiser: Betty Thomas

Scenarij: Jon Vitti, Jonathan Aibel, Glenn Berger, Ross Bagdasarian

Glavne uloge: Zachary Levi, David Cross, Jason Lee

glasovi: Justin Long (Alvin), Matthew Gray Gubler (Simon), Jesse McCartney (Theodore)

Amy Poehler (Eleanor), Anna Faris (Jeanette), Christina Applegate (Brittany)

Radnja:

Dave lošom srećom i Alvinovim neoprezom završava u bolnici, a dečki su na brizi Daveova rođaka Toby-ja. Toby je „štreber“ i većinu vremena provodi za igricama, na kojima i zarađuje za život, ali daje sve od sebe da vjevericama bude kao da je Dave kod kuće. Vjeverice, u međuvremenu, isu u školu! No, samo Alvinu i njegovu egu to zapravo odgovara – on je popularan,  ulazi u košarkašku momčadi druži se sa frajerima koji maltretiraju njegovu braću. Da sve bude gore, vjeverice dobivaju konkurenciju! Ian, koji je, nakon raskida ugovora sa dečkim doslovno živio na otpadu, sada je pronašao novi talent koji će osvojiti svijet – ženske vjeverice koje pjevaju! Brittany, Jeanette i Eleanor upisuju se u istu školu kao i dečki, a iako ih je Ian okrenuo protiv njih, ipak se rađaju simpatije. Cure na kraju filma napuštaju Iana te se pridružuju Daveu i dečkima.

Margareta Zeko