Hachi

Autor: Emilija Prgomet, 28. 11. 2013.

smiley

Režiser:Lasse Hallström

Godina izdanja:2009

Mjesto radnje: United Kingdom (Ujedinjeno Kraljevstvo)

Jezik:Engleski

Glavne uloge:Richard Gere

Radnja: Hachi je pas kojega je netko ostavio u vlaku.Pas je doputovao u kutiji. Našao ga je jedan čovijek koji se vraćao sa posla,nije imao izbira pa ga je donio kući.Njegova žena nije ljubiteljica kućnih ljubimaca,ali je Hachi osvojio njezino srce.Hachi nije bio pas koji bi kada mu netko baci lopticu on bi ju doneo.Umjesto donošenja loptice Hachi bi svaki dan na kolodvoru čekao svoga gazdu da dođe sa posla.Jednoga dana gazda se nije vratio,ali je Hachi i dalje čekao.Gazda je imao srčani udar,nije preživio.Hachi je patio,nije se vračao kući sa kolodvora,vjerno je čekao gazdu. Čekao ga je 9 godina,u čast Hachi-u napravljen je ogroman kip njegovoga lika.

Antonela Gregić