Tri metra iznad neba (Tres metros sobre el cielo)

Autor: Emilija Prgomet, 28. 11. 2013.

Tri metra iznad neba :D

Režiser:Federico Moccia

Godina izdanja:1992

Jezik:Španjolski

Mjesto radnje:Španjolska

Glavne uloge:Mario Casas(Ugo) Maria Velverde(Babi)

Radnja: Ugo živi sa svojim bratom Alex-om,svoje ime ne želi više smominjati zbog ružne prošlosti pa se predstavlja sa Ace. Ace ima najboljg prijatelja Pollo za kojega bi život dao. Oni su banditi koji uništavaku zabave,trkaju se motorima...Ace se jednoga jutra vozio motorom i sreo je Babi.Babi je strogo odgojena,tako da ju ne smiju privlačiti takvi dečki poput Ace-a. Ace se svim silama trudi osvojiti ju,ali Babi se ne da.Nakon nekog vremena uspjeo je,sada je njegova.On pravi puno gluposti koje Babi ne podnosi...Tako je jedne večeri Babi zalupila vrata Ace-u pre nosom.Opet se trudio zadobiti njezinu ljubav,ali to je bilo jako teško,s obzirom da je napravio toliko gluposti. Ali kao i obično uspio je opet vratiti Babi.Babi je maturirala,zvala je Ace-a na proslavu. Na proslavi je Babin susjed prilio crno vino po njezinoj haljini,Ace se razbijesnio i udalio ga je šakom.Nakon toga Katina (najbolja prijateljica od Babi) nazvala je Ace-a i rekla mu je da je Pollo pao sa motora i da je u kritičnom stanju.Ace i Babi su odma otišli do toga mjesta. Kada ga je Ace ugledao probio se kroz policdajce i useo njegovu glavu u ruke,ali već je bio mrtav. Babi je okrivila Ace-a za njegovu smrt.Nakon toga svi su otišli svojim putem i više se nisu sretali.

Antonela Gregić