Štrumpfovi 2 (The Smurfs 2)

Autor: Emilija Prgomet, 23. 1. 2014.

Režiser: Raja Gosnell

Godina izdanja: 2013.

Mjesto radnje: Štrumpfograd, New York

Jezik: engleski

Žanr: animirani film

Glavne uloge: Hank Azaria (Gargamel), Neil Patrick Harris (Patrick Winslow), Jayma Mays (Grace Winslow), Jonathan Winters (Papa Štrumpf, glas), Katy Perry (Štrumpfeta, glas) itd.

Radnja:

Radnja naših malih plavih vražićaka se nastavlja: a Štrumpfeta ima rođendan! I dok se ona osjeća 'blue' jer misli da su drugi Štrumpfovi zaboravili na njen rođendan, Gargamel u New Yorku postaje omiljeni zabavljač! No on ima drugačije planove... stvara male 'Vragolane' koji su slični štrumpfovima, ali mu fali jedno: mora saznati tajnu formulu za čaroliju kako bi mogao stvoriti prave, plave štrumpfove – a tu čaroliju zna samo Štrumfeta, jer je nju također stvorio Gargamel, a Papa Štrumpf ju je pretvorio u pravog Štrumpfa. Zato vragolani otimaju Štrumpfetu, a Papa Štrumpf uz pomoć Trapavog, Mrguda i Licka odlazi spasiti ju. Winslowi im ponovno pomažu, a ovaj puta i njihov sin, Blue, kao i Patrickov očuh. Na kraju, Vragolani se pretvarajuu Štrumpfove i pridružuju se svojoj Štrumpf-braći u Štrumpf-gradu!