Tatica u suknji (Mrs. Doubtfire)
Autor: Emilija Prgomet, 23. 1. 2014.

Režiser: Chris Columbus

Godina izdanja: 1993.

Jezik: engleski

Žanr: komedija/drama

Glavne uloge: Robin Williams (Daniel Hillard / Mrs. Doubtfire), Sally Field (Miranda Hillard), Pierce Brosnan (Stu), Lisa Jakub (Lydia Hillard), Matthew Lawrence (Chris Hillard) itd.

Radnja:

Nakon što su on i njegova žena prošli kroz burnu rastavu, Daniel Hillard je previše udaljen od svoje djece. S druge strane, njegova bivša žena Miranda vrlo je zaposlena i nema dovoljno vremena brinuti se o velikoj kući i troje djece. Zato se odluči zaposliti dadilju. Daniel to odluči iskoristiti: i zapravo, dobio je posao! Ali ne kao Daniel... već kao gospođa Doubtfire, prerušen u postariju gospođu s velikim iskustvom.  Prava ludnica!