GLAZBA
Little Mix
Autor: Emilija Prgomet, 7. 10. 2014.

Little Mix

Little mix je ženski bend od 4 članice: Leigh-Anne Pinnock, Jade Thirlwall, Perrie Edwards i Jesy Nelson. Svaka od njih se prijavila na britanski X – Factor kao solo izvođačica, ali su na kraju sve ispale. Sudci su ih odlučili formirati u grupu i tako su nastavile daljnje najtjecanje, te na kraju pobijedile. Nakon pobjede, potpisale su ugovor sa izdavačkom kućom Syco Records te je izašao njihov pobjednički singl, cover pjesme Cannonball od Damien Rice-a.

Njihov prvi album, DNA, izašao je 25.1.2012., iste godine su išli na The X Factor turneju, a iduće godine (2013) se išli na svoju turneju, DNA. Kasnije te godine, izašao je njihov drugi album, Salute. Turneja za album Salute bila je u 2014.g., kada su također bili i na turneji od Demi Lovato. Trenutno rade na svom trećem albumu.

Preporučene pjesme: Good Enough, Little Me, Little Mix covers Counting Stars/Holy Grail