Ukupno: 132051

GLAZBA
Lorde
Autor: Emilija Prgomet, 28. 10. 2014.

Ella Marija Lani Yelich-O'Connor već je sa 16 godina objavila svoj prvi EP, The Love Club. Sama piše svoje pjesme i izvrsna je kantautorica. Postala je poznata po singlu sa svog prvog albuma (album se zove Pure Heroine) Royals, koja je došla na vrh mnogih ljestvica te dobila brojne pozitivne, pa tako i negativne kritike. Njezin stil glazbe ljudima je bio prečudan, njeno ponašanje previše odraslo i „jezivo“ za njene godine, a njeni nastupi nesposobni; pa ipak, Lorde je nepokolebljivo nastavila sa svojim radom i pokazala se kao uspješna žena pod svjetlom reflektora, iskrena i neustrašiva.
Originalno je sa Novog Zelanda (ima i hrvatskog podrijetla), te dolazi iz siromašnog kraja i brojne obitelji.

Dosad je osvojila 4 New Zealand Music Awards, New Zealand APRA Scroll Siver nagradu, dva Grammyja, VMA i WMA nagrade, te dvije Billboard nagrade.

Preporučene pjesme: Ribs, Glory And Gore, Team