> Knjižnica

Knjižničar: Tihana Pavić Varga

Radno vrijeme:

Svaki drugi dan:  800 - 1400

Podsjetimo se i upamtimo Pravila ponašanja u knjižnici

1. Knjižničnu građu imaju pravo koristiti: učenici, nastavnici i stručni suradnici, te ostali radnici škole.
2. Knjižničnu građu korisnicima posuđuje samo knjižničar škole u vremenu od 8,00 do 14,00 sati i to SVAKI DRUGI DAN (raspored se nalazi na vratima knjižnice).
3. U prostoru knjižnice učenici mogu koristiti svu knjižnu građu, osobito referentnu zbirku koja se ne posuđuje izvan knjižnice.
4. Izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi odjednom 1 knjigu i zadržati je najviše 30 dana.                                                                                                 5. Ako se knjiga ne vrati na vrijeme učenik plaća zakasninu koja iznosi 0,50kn po knjizi po danu.
6. Nastavnici mogu posuditi više knjiga i priručnika tijekom školske godine, te časopise i AV građu za potrebe nastave.
7. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećenja i uništavanja (šaranja, podcrtavanja, trganja listova, prljanja, izrezivanja slika i trganja knjižnih omota ).
8. Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu, odgovoran je za nadoknadu štete.
9. Oštećeni ili izgubljeni primjerak knjižnične građe korisnik je dužan nabaviti i vratiti u školsku knjižnicu i to istovrsni primjerak kakav je posudio.
10. Učenici mogu posuđivati knjižničnu građu tijekom čitave školske godine. Na kraju školske godine, prije ljetnih praznika, učenici moraju razdužiti u školskoj knjižnici svu posuđenu knjižničnu građu.
11. Pristup policama s knjižnom građom i časopisima je slobodan.
12. U knjižnici treba vladati red i mir.
13. U knjižnici nije dozvoljeno konzumiranje jela i pića.

MOLE SE KORISNICI DA POŠTUJU PRAVILA O RADU KNJIŽNICE!

Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Autor: Tihana Pavić Varga, 17. 9. 2021. 09:11

Ovogodišnja manifestacija Mjesec hrvatske knjige održava se u okviru Godine čitanja, koja je proglašena na prijedlog Ministarstva kulture i medija s ciljem dodatne promocije knjige i čitanja. U fokusu ovogodišnje manifestacije su hrvatski autori odnosno hrvatska knjiga, pa tema glasi Hrvatski autori u Godini čitanja, a moto Ajmo hrvati se s knjigom!
Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2021. kao jedan od središnjih programa manifestacije nosi naziv Šest autora traži čitatelja.

Naša škola se ove godine prvi puta uključila u Nacionalni kviz za poticanje čitanja. Kviz predstavlja tri knjige različitih žanrova koje će obogatiti dječje znanje, predstaviti tri hrvatska pisca i tri hrvatska ilustratora, a djeca će uz online izvore informacija moći puno naučiti o knjigama, njihovim piscima i ilustratorima, temama, likovima.. Kviz su rješavali učenici 5., 6., i 8. razreda u srijedu 15.09. u informatičkoj učionici. Jedan pobjednik bit će izabran iz škole i ako epidemiološka situacija bude dopuštala uputit će se na završnu svečanost u studenom u Zagreb gdje će biti izvučen glavni pobjednik. Svi koji još nisu, a žele ispuniti kviz mogu to učiniti do 22. listopada na poveznici http://www.mhk.hr/kviz/ .

Katalog knjižnice

Autor: Damir Jukić, 9. 11. 2020. 10:00

Dragi naši učenici,

Katalog naše knjižnice možete pretražiti ovdje:

Čitanje naglas

Autor: Tihana Pavić Varga, 4. 4. 2019. 09:16

U srijedu 03. travnja obilježili smo  Međunarodni dan dječje knjige i 6. rođendan nacionalne kampanje „Čitaj mi“ koja promovira čitanje naglas od najranije dobi.

Ukupno: 204196

Ukupno: 204196
CMS za škole logo
Osnovna škola Gorjani / Bolokan 20, HR-31422 Gorjani / os-gorjani.skole.hr / osgorjani@os-gorjani.skole.hr