Čitanje naglas
Autor: Tihana Pavić Varga, 4. 4. 2019.

U srijedu 03. travnja obilježili smo  Međunarodni dan dječje knjige i 6. rođendan nacionalne kampanje „Čitaj mi“ koja promovira čitanje naglas od najranije dobi.

Zašto je važno čitati djeci od malena? Zato što osim provođenja ugodnog druženja između roditelja i djece, djeca uče po primjeru svojih roditelja i knjiga postaje dijelom njihove svakodnevice.

Knjižnicu su tako posjetila djeca iz male škole s učiteljicom Danijelom. Učenica šestog razreda Nela Jukić i knjižničarka pročitale su dvije slikovnice te su potom porazgovarali o događajima i doživljajima istih. Djeci i učiteljici se ovo jako svidjelo pa smo dogovorili da nam čitanje naglas postane redovno mjesečno događanje.

Tihana Pavić Varga