PEDAGOGINJA:

Maja Greganovićmag. pedagogije i hrvatskog jezika i književnosti

Pedagozi su stručni suradnici koji se bave odgojno-obrazovnim radom.

Rad pedagoga u školi možemo podijeliti na više područja: sudjelovanje u planiranju i programiranju odgojno-obrazovnog rada, neposredno sudjelovanje u odgojno-obrazovnom procesu, vrjednovanje ostvarenih rezultata, studijske analize i istraživanja, stručno usavršavanje, bibliotečno-informacijska i dokumentacijska djelatnost.

Pedagog je nositelj razvojno-pedagoške djelatnosti škole i kao takav, na raspolaganju je SVIM učenicima, roditeljima i učiteljima, kako bi ostvarili što bolju međusobnu suradnju i zajednički unaprijedili odgojno-obrazovni proces.

''Uspjeh bilo kojeg ljudskog pothvata, uključujući i učenje u školi, razmjeran je kvaliteti odnosa koji imaju ljudi uključeni u taj pothvat.''               (W. Glasser)

''Idućih pedeset godina neće biti važno koji auto vozite, u kakvoj kući živite, koliko novca imate u banci ili kakvu odjeću nosite. No, svijet može biti barem malo bolji jer ste odigrali važnu ulogu u životu djeteta.''                                              (autor nepoznat)

Uloga pedagoga u skoli(1).pdf