> O školi  > Povijest

POSLJEDNJI RAZRED ŠESTOGODIŠNJE ŠKOLE

Autor: Damir Jukić, 3. 3. 2016.

Ovih dana školi se javio bivši učenik Adam Kmet, koji sa svojom suprugom Martom živi u Australiji. Poslao nam je vrijednu i zanimljivu fotografiju iz 1951. godine na kojoj se nalazi posljednji razred šestogodišnje škole.

Gospodin Adam navodi kako je 1951./1952. školske godine stara školska zgrada bila prizemnica s četiri učionice, zbornicom, šupom za drva te je imala vanjske toalete sa septičkom jamom.

Na slici se nalaze: Dragan Skundric, Ivica Pavlović, Đuro Kukić, Filip Marčetić (Tomašanci). Mićo Skundrić, Adam Kmet, Stipo Karalić, Roza Gratz, Jela Dubelj (Tomašanci), Katica Matošić (Kućanci), Dušanka Lužaić (Tomašanci), Katica Bračevac (Drenje), ravnatelj Josip Berc i Miroslav Knežević. Lucija Karalić i Lela Knežević nisu mogle prisustvovati fotografiranju.

Zahvaljujemo gospodinu Kmetu što je s nama podijelio ovu fotografiju.