Jerko Leko:Intervju!!!

Autor: Bruno Čengić, 22. 11. 2011.

JERKO LEKO u 32. je godini stekao "slavu" na Pirenejima - poslije maksimirskog okršaja Dinama i Reala baš je on zauzeo naslovnice španjolskih medija, koji ga nisu zaboravili ni uoči večerašnjeg uzvrata.

U intervjuu za As Leko je izrazio čuđenje što se u Španjolskoj puno priča o njemu: "Stvarno? Zašto", pitao se Dinamov defenzivac, a kad ga je novinar podsjetio na krvavi gležanj Cristiana Ronalda, Leko je otvorio dušu:

"Suci u Španjolskoj štite Ronalda"

"Njega suci uvijek štite, jer je igrač koji pada čim ga se dotakne. To je takva igra, ja sam startao na njega bez namjere da ga ozlijedim. Uostalom, navikli ste već vidjeti kako ga suci u Španjolskoj štite. Na poluvremenu naše prve utakmice sudac mi je rekao kako sam na rubu žutog kartona."

"Ja sam kršćanin i nikad nemam namjeru nekoga povrijediti. To što se dogodilo bila je slučajnost i ne bih htio da ljudi u Španjolskoj misle da sam čovjek koji želi ozlijediti protivnika. Ovo je sport, a ja samo branim interese svoje momčadi. Real ima jedne od najboljih igrača na svijetu i ponekad je prekršaj jedini način da ih zaustavite. Međutim, mi to nismo radili s namjerom", naglasio je Leko, koji će večeras startati na klupi.

"Ako vidim Ronalda, reći ću mu da mi nije bila namjera povrijediti ga i molit ću ga za oprost. Samo, ne znam sjeća li se on mene", poentirao je Leko.

"Došli smo igrati nogomet i zabiti prvi gol"

Na upit "može li Dinamo napraviti nešto pozitivno na Bernabeuu", Leko odgovara:

"Imamo momčad s vrlo mladim te vrlo iskusnim igračima. Ne znamo kako će igrati Real, ali mi smo došli s namjerom da igramo nogomet i pokušat ćemo sve da zabijemo naš prvi gol u Ligi prvaka", kazao je Leko, kojeg je impresionirala pobjeda Reala na gostovanju kod Valencije:

"Pokazali su karakter i potvrdili da su velika momčad. Mislim da neće izgubiti niti kod Ajaxa u Amsterdamu."

Leko je otkrio i da je veliki štovatelj Josea Mourinha: "Volim njegov stil, a sviđa mi se i kao osoba. Uvijek mi je draže da Real pobijedi u Clasicu nego Barcelona, ali ja sam navijač Milana", dodao je za kraj.