NK Dračice - NK Budućnost 2:0

Autor: Luka Bilušić, 4. 4. 2017.

Utakmica u Gorjanima imala je i jednu drugu dimenziju: onu sportsku. Naime, s jedne strane našli su se navijači Budućnosti – Red Devilsi koji su gromoglasno navijali za svoje ljubimce, a s druge strane već nadaleko poznati „Otvarači“ koji su napravili i navijački ugođaj: s mnoštvom baklji dali su dodatnu čar ovom derbiju

Dračičani su u utakmicu krenuli silovito i već na otvaranju susreta golom Stjepana Lucijanića golgetera koji zaslužuje ući i u Guinnessovu knjigu rekorda jer je sedam puta zaredom postigao hat-trick. I u Gorjanima je bio raspoložen jer je veću sedmoj minuti postigao vodeći pogodak za Dračice. Do odlaska na odmor Dračičani su postigli i drugi pogodak, a strijelac je bio Gavran. U nastavku susreta, posebice u prvih petnaestak minuta, Gorjanci su u nekoliko navrata zaprijetili, međutim, obrana Dračica bila je na svom mjestu. Kada su se Gorjanci „ispuhali“, Dračičani su svoje napade uglavnom kreirali preko desne strane gdje je Stjepan Jukić odlično upošljavao svoje igrače. U nekoliko navrata, Dračičani su mogli doći i do trećega pogotka..