Projekt prevencije ovisnosti i zlouporabe alkohola
Autor: Damir Jukić, 30. 1. 2020.

Danas je za učenike VIII razreda organizirano predavanje na temu “Ovisnost i zlouporaba alkohola“ koje se odvija u sklopu projekta Zdrav za 5. Predavanje je održao g. Robert Škorvaga iz Odjela prevencije PU Osječko-baranjske. Kroz predavanje su učenici naučili kako već sa 14 postaju kažnjivo odgovorni, a ne sa 18 kako su mislili. Upozorio ih je na štetne učinke konzumacije alkohola i koliko je potrebno vremena da se razvije ovisnost o alkoholu u njihovoj dobi. Nakon toga im je predstavio istraživanje o navikama konzumacije alkohola koje je PU provela zajedno s Filozofskim fakultetom.  Na kraju im je objasnio što sve ljudi rade pod utjecajem alkohola i koje su zakonske zabrane. Cijelo predavanje je bilo interaktivnog karaktera, službenik im je navodio primjere iz svakodnevnog života i učenici su rado sudjelovali.