Dragi osmaši, izašla je publikacija Idemo u srednju (https://www.upisi.hr/docs/Publikacija_redovni.pdf) gdje ćete pronaći sve potrebne informacije  o postupku prijava i upisa u srednju školu za školsku godinu 2020./2021. Na samome kraju publikacije pronaći ćete i Kalendar u koji su, kao podsjetnik, upisani svi datumi i rokovi vezani uz prijavu i upis programa obrazovanja.

Na stranici www.upisi.hr možete pronaći ostale publikacije i informacije o prijavama i upisima.

Na crvenom gumbu sa strane pronaći ćete često postavljena pitanja i korisničke upute. Za sve upite ili poteškoće molimo vas da se javite razrednici ili pedagoginji.

Napominjemo da je od ove godine ponuđena mogućnost da se prijavnice, upisnice i prateća dokumentacija vezana za ostvarivanje upisa može dostaviti osobno ili elektroničkim putem na e -adresu školske ustanove!

Ljetni upisni rok

Opis postupaka Datum
Početak prijava u sustav 1. 6. 2020.
Završetak registracije za kandidate izvan redovitog sustava obrazovanja RH 13. 7 2020.
Početak prijava obrazovnih programa 8. 7. 2020
Završetak prijave obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere 12. 7. 2020.
Provođenje dodatnih ispita i provjera te unos rezultata 13. 7. – 16. 7. 2020.
Rok za dostavu dokumentacije redovitih učenika (stručno mišljenje HZZ-a i ostali dokumenti kojima se ostvaruju dodatna prava za upis) 13. 7. 2020.
Dostava osobnih dokumenata i svjedodžbi za kandidate izvan redovitog sustava obrazovanja RH Središnjem prijavnom uredu 1. 6. – 8. 7. 2020.
Unos prigovora na unesene ocjene, natjecanja, rezultate dodatnih provjera i podatke na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava za upis 20. 7. 2020.
Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete 21. 7. 2020.

Završetak prijava obrazovnih programa

Početak ispisa prijavnica

22. 7. 2020.

Krajnji rok za zaprimanje potpisanih prijavnica (učenici donose razrednicima, a ostali kandidati šalju prijavnice Središnjem prijavnom uredu)

Brisanje s lista kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili prijavnice

24. 7. 2020.
Objava konačnih ljestvica poretka 25. 7. 2020.

Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja srednje škole (potvrda školske medicine, potvrda obiteljskog liječnika ili liječnička svjedodžba medicine rada, i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis) u srednju školu

Dostava potpisanog obrasca o upisu u I. razred srednje škole (upisnice) u srednju školu u koju se učenik upisao

(škole same određuju točne datume za zaprimanje upisnica i dodatne dokumentacije unutar ovdje predviđenog razdoblja i objavljuju ih u natječaju te na svojoj mrežnoj stranici i oglasnoj ploči škole)

27. – 31. 7. 2020.
Objava okvirnog broja slobodnih mjesta za jesenski upisni rok 1. 8. 2020.
Službena objava slobodnih mjesta za jesenski upisni rok

12. 8. 2018.

Na poveznici https://www.srednja.hr/srednja-kalkulator/    možete izračunati svoje bodove za upis u željenu srednju školu.

Redivito pratite obavijesti na www.upisi.hr :)